Canik’te Kurban Pazarı Açıldı: Veteriner Gözetiminde Satış

Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda satışlar başladı.

Karadeniz Bölgesi’nde örnek gösterilen ve veteriner hekimler gözetiminde satışların gerçekleştiği Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda satışlar başladı. Esnaflar ve vatandaşlar için sunduğu imkanlar ve hijyenik ortamıyla dikkatleri üzerine çeken Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda, güvenlik ise hat safhada sağlanıyor.

Sıkı Tedbirler

Vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir Kurban Bayramı dönemi geçirmeleri için çalışmaları hassasiyetle sürdürdüklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarımızda sağlık ve güvenlik tedbirlerini üst seviyede tutuyoruz. Kurbanlıkların pazar alanına girişinden satışına kadar olan tüm aşamalar, veteriner hekimlerimizin kontrolünde gerçekleşiyor. Burada büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar için ayrı alanlar oluşturduk.  Hemşehrilerimizin gönül rahatlığı içerisinde kurban ibadetini yerine getirmeleri adına tedbirlerimizi ve kontrollerimizi sıkı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Küpesiz ve Pasaportsuz Kurbanlıklar Alınmıyor

Küpesiz ve pasaportsuz hayvanların Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’na girişlerinin kabul edilmediğini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, pazar alanın temizlik işlemlerini düzenli olarak gerçekleştirdiklerini ifade etti. Dereler Mahallesi’nde bulunan Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda kafeterya, mescit, tuvalet ve banyo alanları bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x