Bir Bardak Suyun İçine Karbonat Ekleyip Buzdolabınıza Koyun ve Neler Olacağını Görün

Buzdolabında bir bardak karbonatlı su sizi birçok dertten kurtaracaktır.

Her ev hanımı buzdolabındaki kötü koku sorunuyla birden fazla kez karşı karşıya kalmıştır. Koku hem ürünlerden hem de bulaşıklardan hem de bozulmuş ürünlerden ortaya çıkabilir. Özellikle yaz aylarında elektrik kesintileri sırasında bu sorun daha da şiddetleniyor.

Buzdolabındaki hoş olmayan kokudan kurtulmanın birçok yolu vardır; örneğin buzdolabının raflarını ve duvarlarını sirke solüsyonuyla silebilirsiniz.

Bu yöntemler oldukça etkilidir, ancak çok fazla çaba gerektirir – ekipmanı kapattığınızda, buzdolabının içindeki her şeyi çıkarmanız, yıkadıktan sonra geri koymanız vb.

Buzdolabındaki istenmeyen kokuları gidermenin daha basit ve daha etkili bir yolu bulundu. Bir çorba kaşığı sodayı bir bardak suda eritmeniz, elde edilen karışımı karıştırmanız ve bardağı buzdolabının rafına yerleştirmeniz gerekir.

Kabartma tozu içeren bir bardak su, yalnızca hoş olmayan kokulardan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda buzdolabında buz oluşumunu da önleyecektir. Buharlaşma sırasında sodanın içinde bulunan sodyum bikarbonat, buzdolabındaki buzun donmasını önleyeceği gibi, yabancı kokuların da ürünler tarafından emilmesini önleyerek doğal aromasını koruyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x