Bayram göçü başladı! Yollarda uzun kuyruklar oluştu

9 günlük bayram tatili başlıyor. Binlerce kişi İstanbul’dan memleketine ya da farklı lokasyonlara tatil yapmak için harekete geçmeye başladı. Bazı yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. İşte detaylar.

20:30 05 Nisan 2024

VALİ GÜL DENETİMLERE KATILDI

İstanbu Valisi Davut Gül, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndaki polis kontrol noktasını ziyaret ederek trafik denetimine katıldı. İstanbul’da bayram döneminde alınan tedbirlere dair bilgi veren Vali Gül, “İstanbul’un genelinde trafik başta olmak üzere, asayiş ve güvenlik anlamında tüm tedbirler alındı. Jandarma personelimiz, sahil güvenlik personelimiz, emniyet personelimiz, kaymakamlarımızla birlikte 7/24 vatandaşlarımızın huzuru için görev yapmaya devam edecekler” dedi.

 

20:23 05 Nisan 2024

OTOYOLDA AKICI YOĞUNLUK

9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle memleketlerine gitmek için yola çıkan tatilciler Anadolu Otoyolu ve D-100 Karayolu Ankara istikameti Bolu güzergahı geçişinde akıcı trafik yoğunluğuna neden oluyor. Özellikle Bolu Dağı’nın dik rampaları ve Gerede-Karadeniz Bağlantı Yolu geçişlerinde sürücüler zaman zaman dur kalk şeklinde ilerliyor.


Tatilcilerin sorunsuz bir yolculuk yapmaları için tedbirlerini artıran İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri hız yapmamaları, takip mesafelerini korumaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

20:25 05 Nisan 2024

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR 9 GÜN ÜCRETSİZ

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü işletmesindeki köprü ve otoyolların yarın sabahtan itibaren 9 gün süresince ücretsiz olacağını söyledi.

20:25 05 Nisan 2024

30 İLA 35 BİN VATANDAŞIN SEYAHAT ETMESİ BEKLENİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün sürmesi nedeniyle 30 ila 35 milyon vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini belirterek, bu kapsamda kara, hava ve demiryollarında tüm önlemlerini aldıklarını aktardı. Fahiş fiyat artışlarına karşı teyakkuzda olduklarını anlatan Uraloğlu, yollarda ise vatandaşın güvenliği için önlemlerin üst düzeyde olacağını söyledi.

20:22 05 Nisan 2024

KİLİT KAVŞAK’TA YOĞUNLUK BAŞLADI

 Kırıkkale’de 43 ilin geçiş güzergahı üzerinde bulunan Ankara-Kırıkkale karayolunda bayram yoğunluğu da başladı. Polis ve jandarma ekipleri, trafik ve asayiş yönünden alınan tedbirleri uygulamaya başladı. Güzergah üzerindeki kimi kavşaklar dönüşe kapatılarak trafik hızlandırıldı. Ayrıca, uygulama noktalarında durdurulan araçlarda sürücüler ve yolcuların kimlik kontrolleri gerçekleştirildi. Araçlarda narkotik köpeği ‘Cesur’un da katılımıyla arama yapıldı. Sürücüler, trafik kuralları konusunda uyarıldı.

20:27 05 Nisan 2024

İSTANBUL’DA YOĞUNLUK OLUŞTU

9 günlük bayram tatili başladı. İstanbul dışında tatillerini geçirecekler yollara çıktı. İstanbul’da saat 18.00 sıralarında trafik yoğunluğu İBB trafik verilerine göre yüzde 76 oldu.

Canlı Anlatım Özeti

  • VALİ GÜL DENETİMLERE KATILDI
  • OTOYOLDA AKICI YOĞUNLUK
  • KÖPRÜ VE OTOYOLLAR 9 GÜN ÜCRETSİZ
  • 30 İLA 35 BİN VATANDAŞIN SEYAHAT ETMESİ BEKLENİYOR
  • KİLİT KAVŞAK’TA YOĞUNLUK BAŞLADI
  • İSTANBUL’DA YOĞUNLUK OLUŞTU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x